Oko ludzkie posiada zdolność akomodacji, która pozwala dostrzegać przedmioty w różnej odległości. Aby proces ten przebiegał w prawidłowy sposób, dochodzi do skurczu mięśnia rzęskowego, co powoduje zmianę kształtu soczewki. Z wiekiem akomodacja oka ulega znacznemu osłabieniu, a to prowadzi do zaburzeń widzenia zwanych prezbiopią. Schorzenie najczęściej dotyka osób po 40. roku życia, by z biegiem lat całkowicie uniemożliwić widzenia przedmiotów z bliska. Nasi specjaliści są w stanie pomóc Pacjentom, którzy zgłaszają się z podobnymi problemami.

Przyczyny zaburzeń akomodacji

Zaburzenia akomodacji wynikają z naturalnego zmniejszenia elastyczności soczewki. Oprócz tego na rozwój schorzenia mogą wpływać także: nadużywania alkoholu oraz substancji narkotycznych. Istotną rolę odgrywa przyjmowanie leków wspomagających i stymulujących układ nerwowy, jak również leków antyhistaminowych. Niestety nie da się uniknąć pogorszenia wzroku związanego ze starzeniem się organizmu. W takim wypadku należy poddać się odpowiedniej terapii. Regularne wizyty u okulisty oraz przeprowadzenie odpowiednich analiz, w tym badania dna oka, pozwala wczesne podjęcie leczenia.

Czy możliwe jest leczenie problemów z akomodacją oka?

Zaburzenia akomodacji dna oka można leczyć jedynie przez dobranie odpowiednich okularów do bliży lub soczewek kontaktowych. W niektórych przypadkach stosuje się laserową korekcję wzroku. W naszym centrum pomagamy Pacjentom dobrać szkła tak, by komfort życia uległ znacznemu podwyższeniu. Okulary zgodne z wadą refrakcji umożliwiają normalne funkcjonowanie i wypełnianie codziennych obowiązków bez większych problemów. Zapraszamy do naszej Kliniki wszystkie osoby, które zauważyły pogorszenie w widzeniu przedmiotów znajdujących się w niewielkiej odległości. Po przeprowadzeniu wszystkich badań dobierzemy najbardziej pasujące okulary.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  9:00 - 17:00

(62) 757 77 45

Całodobowy e-mail:

rejestracja@okulus.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Śródmiejska 34,

62-800 Kalisz