Nasza Klinika wykonuje kapsulotomię, czyli zabieg niezbędny, gdy rozwija się zaćma wtórna. W niektórych przypadkach po chirurgicznym usunięciu zaćmy dochodzi do zamknięcia torebki tylnej oka. W takiej sytuacji należy podjąć odpowiednie kroki, które sprawią, że Pacjent mimo powikłań będzie mógł normalnie funkcjonować. Kapsulotomia to terapia z wykorzystaniem laserowej wiązki światła. W naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Wszystkie urządzenia medyczne posiadają certyfikaty potwierdzające zgodność z normami. W ten sposób możemy Państwu zapewnić maksymalny stopień bezpieczeństwa nawet podczas trudnych zabiegów.

Przyczyny i objawy zaćmy wtórnej

Chirurgiczne leczenie zaćmy polega między innymi na wszczepieniu sztucznej soczewki, która po pewnym czasie (np. po kilku miesiącach, czasem nawet latach) również podlega zmętnieniu. Powikłania te występują u około 20% Pacjentów poddających się operacji. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy podaje się następujące czynniki:

  • postępująca cukrzyca,
  • niedoczynność tarczycy,
  • krótkowzroczność,
  • pojawienie się guzów wewnątrz gałkowych,
  • częste stany zapalne gałki ocznej,
  • atopowe zapalenie skóry.


Zaćma wtórna ma podobne objawy do pierwotnego schorzenia. Pacjenci mogą zatem zaobserwować zmniejszenie ostrości widzenia, problemy z rozpoznawaniem barw oraz wrażenie, że cały czas widzi się zamazane obrazy. W takich sytuacjach należy ponownie udać się specjalisty.

Przebieg zabiegu

Zaćmę wtórną leczy się jedynie operacyjnie. Farmakologiczne środki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Przy kapsulotomii należy wykorzystać laser. Za pomocą wiązki światła powstaje specjalny otwór w tylnej torebce, co sprawia, że do gałki ocznej dociera światło. Posiadamy sprzęt umożliwiający przeprowadzenie procedury na najwyższym poziomie. Dzięki temu Pacjenci odzyskują zdolność normalnego widzenia.

W celu wykonania odpowiednich badań oraz ustalenia terminu wizyty zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  9:00 - 17:00

(62) 757 77 45

Całodobowy e-mail:

rejestracja@okulus.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Śródmiejska 34,

62-800 Kalisz