Laserowe zabiegi korekcji wzroku wykonujemy przy pomocy lasera excimerowego EYE-Q firmy WaveLight/Alcon, uznawanego za najlepszy tego typu sprzęt na świecie. Technologia laserowa uchodzi powszechnie za najskuteczniejszą w zakresie likwidacji wad wzroku. Cały proces jest w pełni bezpieczny i pozwala niemal od razu wrócić do codziennych zajęć.

Do zabiegu laserowej korekcji wzroku kwalifikują się osoby:

  • noszące okulary lub soczewki,
  • pełnoletnie,
  • w dobrej kondycji zdrowotnej,
  • z ustabilizowaną wadą wzroku, co najmniej przez okres ostatniego roku.

Specjaliści Kliniki Okulus zapewniają najszersze w Polsce spektrum korekcji wad wzroku:

  • krótkowzroczność do -14 dioptrii,
  • nadwzroczność do +6 dioptrii,
  • astygmatyzm od -6 do +6 dioptrii.

Jak przebiega laserowa korekcja wzroku?

Zabieg laserowej korekty wzroku polega na odpowiednim modelowaniu przy pomocy lasera przedniej powierzchni rogówki. To, w jaki sposób lekarz ją wymodeluje, jest zależne od rodzaju i rozległości wady – w przypadku krótkowzroczności należy sprawić, by rogówka była bardziej płaska, natomiast przy nadwzroczności trzeba ją nieznacznie uwypuklić. Zabieg korekcji wzroku przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, podawanym w postaci kropli, dzięki czemu jest bezbolesny. Kiedy znieczulenie zacznie działać, lekarz nakierowuje laser na oczy i przeprowadza modelowanie. Nie trwa to dłużej niż kilkanaście minut. Podczas korekcji laserowej można jednocześnie pozbyć się przykładowo krótkowzroczności oraz astygmatyzmu.

Kiedy warto zdecydować się na laserową korektę wzroku?

Na zabieg laserowej korekty wzroku należy zdecydować się szczególnie wtedy, kiedy wada wzroku uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Zarówno noszenie okularów, jak i soczewek kontaktowych ma swoje wady i zalety. Okulary parują, spadają i delikatnie ograniczają pole widzenia, natomiast soczewki nie każdy może nosić. Zbyt zmęczone oczy mają trudności z tolerancją soczewek, trzeba pamiętać o tym, żeby je zdjąć oraz odpowiednio pielęgnować. Niezadowolenie z wymienionych metod korekcji wzroku jest powodem, dla którego warto wykonać laserową korektę wzroku, której koszty mogą zwrócić się już po kilku latach. Na zabieg warto zdecydować się dlatego, że pozwala całkowicie uniezależnić się od okularów czy soczewek, a jego efekty są trwałe.

Zachęcamy do skontaktowania się z Kliniką Okulus w celu uzyskania większej ilości informacji lub dokonania rejestracji na laserową korektę wzroku czy wizytę kwalifikującą do zabiegu.


POZBĄDŹ SIĘ OKULARÓW… W CENIE OKULARÓW!
ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z NASZĄ KLINIKĄ
REJESTRACJA – +48 887 805 714

 

Aktualny cennik obowiązuje od 01.04.2019r, dostępny w zakładce: http://www.okulus.com.pl/cennik

 

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  9:00 - 17:00

(62) 757 77 45

Całodobowy e-mail:

rejestracja@okulus.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Śródmiejska 34,

62-800 Kalisz