Nasze centrum medyczne specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu zaćmy (inaczej katarakty). Schorzenie to dotyka najczęściej osoby w średnim oraz podeszłym wieku i polega na zmętnieniu soczewki ocznej. Prowadzi to do pojawienia się trudności w wyraźnym widzeniu. Postępująca choroba negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie, dlatego ważną rolę odgrywa poprawna diagnostyka i wczesne podjęcie leczenia. Do najczęstszych objawów zaćmy można zaliczyć:

  • szybkie męczenie się oczu,
  • brak ostrości,
  • zamglone widzenie,
  • podwójne bądź zniekształcone widzenie przedmiotów,
  • narastające problemy z oceną odległości, co uniemożliwia prowadzenie pojazdów,
  • wrażliwość na jasne światło,
  • zaburzenia w widzeniu kolorów,
  • trudności z dobraniem okularów,
  • pojawienie się efektu halo (okrągła poświata).


Diagnoza zaćmy

Wszystkie powyższe objawy powinny zaalarmować Pacjentów. Warto także pamiętać, że regularne badanie wzroku przeciwdziała rozwojowi choroby. Katarakta jest stosunkowo prosta do zdiagnozowania. Rozpoznanie katarakty polega głównie na wykonaniu podstawowego badania dna oka przy użyciu lamp szczelinowych. Nasza Klinika została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie precyzyjnych procedur diagnostycznych. Ważną rolę odgrywa także dokładny wywiad z Pacjentem, dlatego przed rozpoczęciem analiz nasi pracownicy ustalają, czy pojawiły się problemy z widzeniem wskazujące na rozwój choroby. Jesteśmy w stanie zająć się również leczeniem AMD czy jaskry.

Chirurgiczne usuwanie zaćmy

Chirurgiczne usuwanie zaćmy to powszechny zabieg, który umożliwia powrót Pacjenta do normalnego funkcjonowania. Wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza z zakresu leczenia chorób oczu pozwala nam zastosować najlepszą technikę operacyjną. Obecnie korzystamy z innowacyjnej metody fakoemulsyfikacji. Wyposażyliśmy gabinety w najnowocześniejsze preparaty INFINITY VISION SYSTEM amerykańskiej firmy Alcon. W kaliskiej Klinice Okulus operacje zaćmy przeprowadzamy bezpłatnie w ramach umów z NFZ. Orientacyjny czas oczekiwania na bezpłatną operacyjną korekcję wzroku wynosi 1 miesiąc. Wykonujemy też zabiegi prywatne, bez okresu oczekiwania.

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa bólu. Podczas procedury zmętniała soczewka zostaje rozdrobniona przy użyciu wibracji ultradźwiękowych. Cała operacja nie należy do długich, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod czas rekonwalescencji zostaje skrócony do minimum. W naszym centrum zapewniamy przygotowanie do operacji oraz pełną opiekę pozabiegową. Zoperowane oko jest zakrywane opatrunkiem, który należy nosić aż do pierwszej wizyty kontrolnej. Przed zabiegiem informujemy Pacjentów o dokładnym przebiegu całego leczenia.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania operacji?

Nowoczesne metody oraz użycie miejscowego znieczulenia, które nie obciąża organizmu, sprawia, że przeciwwskazania do wykonania zabiegu zostały zminimalizowane. Dzięki temu nawet starsze osoby z problemami sercowymi mogą poddać się operacji. Przed procedurą przeprowadzamy dokładne badanie okulistyczne. W większości przypadków Pacjenci już po 2-3 godzinach po zakończeniu operacji mogą udać się do domu. Kluczowe jest, aby samodzielnie nie ściągać opatrunku. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące zabiegu, zapraszamy na konsultacje do naszej Kliniki w Kaliszu.

 

INFOLINIA DLA PACJENTÓW: +48 577 710 890

POKOJE GOŚCINNE - REZERWACJA: +48 887 805 716

 

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  9:00 - 17:00

(62) 757 77 45

Całodobowy e-mail:

rejestracja@okulus.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Śródmiejska 34,

62-800 Kalisz