Oprócz świadczenia usług z dziedziny okulistyki dziecięcej i osób dorosłych oraz chirurgii ogólnej, zajmujemy się kompleksowym leczeniem schorzeń urazowo-ortopedycznych.

Schorzenia ortopedyczne najczęściej są wywołane urazami fizycznymi i przeciążeniami lub stanowią efekt choroby zwyrodnieniowej. W ich leczeniu nie zawsze konieczna jest operacja. W niektórych przypadkach skuteczne może się okazać leczenie zachowawcze, polegające na właściwej stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych i naprawczych.

Głównym celem Kliniki Okulus jest poprawianie i przywracanie właściwych czynności narządów ruchu. Zapewniamy operacyjne i zachowawcze leczenie kości, stawów, więzadeł oraz dotkniętych urazami mięśni i ścięgien. Zajmujemy się profilaktyką i korekcją wad postawy oraz wad rozwojowych. Ewentualne zabiegi są poprzedzone wykonaniem badań diagnostycznych, które umożliwiają podjęcie skutecznego leczenia.

Oferujemy:

  • badanie preluksacyjne (USG stawów biodrowych u niemowląt),
  • profilaktykę i korekcję wad postawy,
  • leczenie wad rozwojowych narządów ruchu,
  • przywracanie prawidłowych czynności narządu ruchu.

W ramach usług ortopedii i traumatologii osób dorosłych, przeprowadzamy kompleksową operację endoprotezoplastyki stawu biodrowego, polegającą na usunięciu zniszczonego stawu biodrowego i zastąpieniu go stawem sztucznym, tzw. endoprotezą. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać, kontaktując się z naszymi specjalistami.

Zakres usług ortopedycznych

1. Ortopedia i traumatologia dorosłych:

2. Ortopedia i traumatologia dziecięca,
3. Choroby infekcyjne układu kostno-stawowego.

 

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  9:00 - 17:00

(62) 757 77 45

Całodobowy e-mail:

rejestracja@okulus.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Śródmiejska 34,

62-800 Kalisz