Wada wzroku to problem, z jaką musi mierzyć się ponad 80% naszego społeczeństwa. Po rozpoznaniu wady wzroku najczęstszym następstwem jest wybór soczewek lub okularów. Niektórzy jednak nie mogą z różnych przycznyn przywyknąć do noszenia powyższych atrybutów korekcyjnych. Wtedy z pomocą przychodzi laserowa korekcja wzroku.
Laserowa korekcja wzroku — charakterystyka
Jest to proces polegający na znieczuleniu oczów przy pomocy specjalistycznych kropli znieczulających. Ma to na celu rozszerzyć i unieruchomić powieki. Warto zaznaczyć, że przy laserowej korekcji wzroku pacjent jest cały czas przytomny i ma kontakt z lekarzem. Po zainstalowaniu kropli, przechodzi się do kolejnego etapu, czyli zabieg laserem.
Lekarz, który przeprowadza laserową korekcję wzroku, musi mieć niemal chirurgiczną precyzję, choć w sytuacji, gdy pacjentowi zdarzy się odwrócić wzrok, to również nie stanie się żadna krzywda. Jest to zasługą intuicyjnego lasera, który w takiej sytuacji się wyłączy. Zabieg można przeprowadzać w celu wyeliminowania najczęstszych wad wzroku, jakimi są m.in. nadwzroczność czy astygmatyzm.
Czy każdy może poddać się laserowej korekcji wzroku?
Nie, istnieje szereg argumentów, kiedy lekarz nie powinien przyjmować pacjentów, a mianowicie:
- przy zaburzeniach gospodarki hormonalnej,
- przy problemach z tarczycą,
- choroba Hashimoto,
- diabetyzm,
- szczytowe okresy alergii,
- w przypadku uzależnień od alkoholu, leków czy narkotyków,
- przy problemach z oczami, do których można zaliczyć m.in.: jaskra, stany zapalne gałki ocznej, zespół suchego oka, zbyt cienka rogówka czy opadanie powiek.
Laserowa korekcja wzroku to jeden ze sposobów, który może pomóc raz na zawsze pożegnać się z wadą wzroku. W większości przypadków defekt jest praktycznie w 100% usuwany, a sam proces cechuje się niezwykłym bezpieczeństwem.
Lekarze, którzy mogą pomóc w tej kwestii, mają jedną misję: sprawić, by życie pacjenta było bardziej komfortowe. Jest to znakomity sposób na długotrwałe pożegnanie się z okularami lub szkłami kontaktowymi.