Chirurgia ręki to jedna z najbardziej wymagających dziedzin chirurgii. Złożona budowa anatomiczna kończyn górnych oraz ogromna ilość dolegliwości chorobowych stwarzają konieczność czerpania z wielu innych specjalizacji, w tym chirurgii ogólnej i naczyniowej, neurologii, chirurgii plastycznej, mikrochirurgii, traumatologii oraz ortopedii.

Poziom skomplikowania operacji kończyn górnych sprawia, że leczenie chirurgiczne traktowane jest jako ostateczność, w przypadku gdy metody zachowawcze (rehabilitacja, fizykoterapia i in.) nie przynoszą zamierzonych rezultatów.

Leczenie kończyn górnych

W Klinice Okulus zajmujemy się leczeniem zachowawczym i operacyjnym kończyn górnych z uwzględnieniem chorób dłoni, nadgarstka, łokcia, przedramienia oraz barku. Pomagamy w likwidacji takich stanów patologicznych jak zespół kanału Guyona, zespół cieśni nadgarstka, przykurcz Dupuytrena czy choroba De Quarvaine’a.

Korzystamy z najnowocześniejszej aparatury medycznej oraz profesjonalnego instrumentarium. Dzięki temu zabiegi są przeprowadzane z najwyższą dokładnością i precyzją.

Usługi z zakresu chirurgii ręki

1. Palce trzaskające
2. Przykurcz Dupuytrena
3. Zespół de Quervaina (kciuk matki)
4. Łokieć tenisisty
5. Zespół Guyona (zespół kanału nerwu łokciowego)
6. Zespół cieśni nadgarstka