Klinika Okulus w Kaliszu świadczy usługi medycznie nie tylko w zakresie okulistyki. Integralną częścią naszego centrum jest oddział rehabilitacji. Aby pomóc Pacjentom w problemach z układem kostno-mięśniowym, stworzyliśmy zespół wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów. Dzięki temu możemy Państwu pomóc w powrocie do pełnej sprawności po wypadkach, a także przy urazach powstałych w wyniku schorzeń neurologicznych, np. po udarze mózgu. Prowadzimy skuteczną terapię funkcjonalną, która znacznie skraca uciążliwy okres rekonwalescencji po operacjach ortopedycznych, chirurgicznych i neurochirurgicznych. Rehabilitację w Kaliszu prowadzimy w ramach oddziału dziennego oraz ambulatoryjnego. Oferujemy także wizyty domowe, np. w przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Dobór leczenia do potrzeb Pacjenta

Dużą rolę przy rehabilitacji odgrywa dobranie ćwiczeń do potrzeb Pacjenta. Inaczej będzie wyglądała terapia osób po wypadkach samochodowych, a inaczej w przypadku wzmocnienia mięśni przed zabiegiem wszczepienia protezy stawu biodrowego czy operacją kręgosłupa. Doświadczony personel naszej Kliniki dostosowuje zakres ćwiczeń do potrzeb, możliwości i sprawności Pacjenta, a także do specyfiki schorzenia. Indywidualne podejście do Pacjentów pozwala na zastosowanie ćwiczeń, które przynoszą ulgę i pomagają powrócić do normalnego życia. Dlatego kluczowym elementem każdej terapii jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu oraz zapoznanie się z kartoteką medyczną. Dzięki temu mamy całkowitą pewność, że nasze działania pomogą Pacjentom.

Zakres usług rehabilitacyjnych

Fizykoterapia – wykorzystujemy różne rodzaje energii, takie jak światło, dźwięk, prądy elektryczne, ciepło lub zimno, aby stymulować naturalne procesy regeneracji organizmu i przywrócić jego funkcje.

Krioterapia miejscowa – polega na miejscowym stosowaniu zimna w celu zmniejszenia bólu i stanów zapalnych oraz przyspieszenia procesu gojenia.

Elektroterapia – wykorzystujemy się prąd elektryczny do leczenia różnych chorób i urazów.

Terapia ultradźwiękami – stosujemy fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do leczenia różnych schorzeń i urazów.

Laseroterapia punktowa – jest to promieniowanie laserowe przenikające przez skórę i docierające do tkanki docelowej, gdzie stymuluje procesy regeneracyjne i przyspiesza gojenie.

Magnetronik – to urządzenie stosowane w terapii magnetycznej, które generuje pola magnetyczne o różnej częstotliwości i intensywności w celu przyspieszenia procesu gojenia, zmniejszenia bólu i obrzęku, a także poprawy krążenie krwi.

Impulsowe pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości – to forma terapii, która stymuluje procesy regeneracyjne, przyspiesza gojenie, zmniejsza ból i obrzęk oraz poprawia krążenie krwi.

Masaż wirowy kończyn dolnych/górnych – to technika, która wykorzystuje ruchy okrężne i spiralne w celu poprawy krążenia krwi i limfy oraz zmniejszenia napięcia mięśniowego w kończynach.

Neuromobilizacje – to specjalna technika terapeutyczna stosowana w fizjoterapii w celu zmniejszenia bólu i poprawy funkcjonowania układu nerwowego.

Masaż tensegracyjny – technika ta jest oparta na założeniu, że ludzkie ciało jest złożone z sieci napiętych struktur będących jednymi z najważniejszych elementów strukturalnych ciała człowieka.

Kinezjotaping – polega na aplikacji specjalnych taśm elastycznych na skórę.

Strefa relaksu oraz odnowy biologicznej

Masaż antycellulitowy

Masaż relaksacyjny

Masaż bańką chińską – ma na celu pobudzenie krążenia krwi i limfy, rozluźnienie mięśni, a także redukcję bólu i stanów zapalnych.

Masaż wybranych partii ciała – twarz, szyja, głowa

PNF – tonowanie nerwowo-mięśniowe – ma na celu poprawienie siły, wytrzymałości i elastyczności mięśni oraz poprawę kontroli nerwowej nad ruchami.

Medycyna ortopedyczna wg Cyriax – polega na precyzyjnej ocenie tkanek miękkich, a także na wykorzystaniu różnych technik manualnych w celu leczenia bólu i dysfunkcji stawów, mięśni i tkanek okołostawowych.

NOWOŚĆ! FALA UDERZENIOWA - SKUTECZNA TERAPIA BÓLU!

Fala uderzeniowa – dzięki dostarczonej energii następuje proces leczenia oraz regeneracji tkanek miękkich. Ta nieinwazyjna terapia redukuje przewlekłe dolegliwości bólowe oraz rozluźnia przeciążone mięsnie.

Rejestracja telefoniczna 

Pn - Pt 8:00 - 20:00

+48 577 710 894